Ne Var Ne Yok

Haberler, Incelemeler, Notlar

Mart Ayında Gösterime Girecek Filmler

gangster-squad1 martta gösterime girmesi beklenen Gangster Squad filminin konusu kısaca şöyle; Los Angeles şehrini haraca kesen, polisi ve yargıyı maaaşa bağlamış, şehrin yüreğine korku salmış Mickey Cohen’i (Sean Penn) durdurmak için polis şefi William Parker (Nick Nolte) bir grup polisi görevlendirmeye karar verir. Görevleri; rozetsiz, tutuklama yapmadan, en etkili şekilde mafya babasının kazanç kapılarını yok etmek ve onu ilk fırsatta adalete teslim etmektir. Filmi geçtiğimiz günlerde öngösterimde izledim ve yazdım ŞURAYA tıklayarak okuyabilirsiniz.

hitityaYine 1 martta gösterime girmesi beklenen Hitatya: Madalyonun Sırrı filminin hikayesi ise; Arkeolog bir babanın ve özel güçlere sahip bir annenin çocukları olan Alaz, Yaman ve Nehir’in; paralel bir evren olan Hititya’ya geçerek özel güçlere sahip olmaları ve kötülükler dünyası efendisiyle savaşmaları anlatılıyor. Hikayesinin büyük bir bölümü, kültürel ve mitolojik dokusuyla büyüleyen Kapadokya’da çekilen Hititya: Madalyonun Sırrı filminin yönetmenleri A. Cengiz Deveci ve Ulaş Cihan Şimsek, başrollerde Gürkan Uygun, Ebru Cündübeyoğlu, Serra Yılmaz, Avni Yalçın, Deniz Özerman, Uğurkan Erez var .

ÇYS BASIN FOTO 215 martta gösterime girecek olan Çanakkale Yolun Sonu heyecanla beklenen bir film. Genel Yönetmenliğini Serdar Akar’ın, yönetmenliğini Kemal Uzun’un üstlendiği film, beyaz perdede izleyiciyi bir zaman makinası gibi 1915 yılına; bir ulusun ölüm kalım mücadelesinin içine götürecek. Başrollerde Gürkan Uygun, İngiliz oyuncu Stephen Chance, Ben Warwick, Umut Kurt, Berrak Tüzünataç, ve Mahir Günşıray var. Çanakkale Yolun Sonu filmi için tarih danışmanları eşliğinde Çanakkale Ezine ilçesinde 4000 metrekarelik bir alana Anzak Koyu birebir haliyle yeniden inşa edilmiş. Sadece ön hazırlık sürecinin 2 yıl sürdüğü Çanakkale Yolun Sonu filminde kullanılan tüm savaş mühimmatları ve filikalar,filmin tarihi dokusunu oluşturabilmek için özel olarak üretilmiş.

jack-the-giant-slayer22 martta gösterime girecek olan Jack The Giant Slayer filminin yönetmeni Bryan Singer, başrollerde ise genç aktör Nicholas Hoult’a eşlik eden Ewan McGregor, Bill Nighy, Stanley Tucci ve Ian McShane gibi önemli oyuncular var. Genç çiftçi Jack’in yanlışlıkla devlerin dünyasına açtığı geçitten eski dönemlerdeki güçlerini ele geçirmek üzere dünyamıza geçen devlerle mücadelesinin anlatıldığı bu fantastik film heyecanla bekleniyor.

SELAM(1)Dünyanın farklı ülkelerindeki Türk kolejlerinde görev yapan öğretmenlerin öyküsünün anlatıldığı Selam filmi; Bosna Hersek, Afganistan, Senegal’e barış, dostluk ve yardım götürmek üzere görev alan 3 öğretmene odaklanmış. Levent Demirkale’nin yönetmenliğini yaptığı filmde başrollerde Yunus Emre Yıldırımer, Burçin Abdullah, Hasan Nihat Sütçü var. Film 29 martta gösterime giriyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: