Ne Var Ne Yok

Haberler, Incelemeler, Notlar

Görme engelli sporcumuz Necdet Turhan, Runtalya’da TURGÖK için koşuyor

Görme Engelli Milli Sporcu’muz Necdet Turhan, 3 Mart 2013 günü Antalya’da yapılacak RUNTALYA koşusunda TÜRGÖK – Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı‘nın Kabartma Kitap Projesi yararına 10 km koşacak.
2000 yılında Avrasya Maratonu’na ilk görme engelli atlet olarak katılan Necdet Turhan, bugüne kadar Asya, Amerika, Afrika, Avrupa ve Avustralya’da katıldığı pek çok maratonu iyi dereceler ile tamamladı. NTurhan2

ODTÜ Siyaset Bilimleri ve Kamu Yönetimi bölümünü Şeref Öğrencisi olarak tamamlayan Necdet, ODTÜ Dağcılık Kolu ile tanıştığı dağcılık sporuna gönül verdi. Ağrı, Klimanjaro ve Teterousse zirvelerine yaptığı tırmanışlara “ENGELİMİZ BİZE ENGEL DEĞİL” sloganıyla devam ediyor.  NTurhan

Sporcu olarak bir çok başarılar imza atmış olan Milli Atletimiz bu yarışın yüreğinde ayrı bir heyecan yarattığını belirterek ;
“Yegane Güley kılavuzluğunda katılacağım Runtalya’da 5049 Gögüs numarası Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı yararına koşacağım.

Kendisi de görme engelli olan merhum büyüğümüz Gültekin Yazgan önderliğinde 2004 yılında İzmir’de kurulan TÜRGÖK biz görme engelliler için sesli ve kabartma kitap ve dergiler üretmektedir..

Hiçbir ücret almaksızın binlerce görme engelliye hizmet sunan, süreli yayınlarını düzenli olarak Türkiye’nin dört bir yanındaki görme engelli üyelerine ileten TÜRGÖK varoluş sebebini; “Görme engellilerin eğitim ve kültür düzeyini artırmak.” olarak tanımlamaktadır. Bu anlamda TÜRGÖK, biz görme engellilerin aydınlanmasına açılan bir pencere konumundadır.

3 Mart Günü TÜRGÖK yararına yapacağım koşuda Görme engellilerin aydınlanmasında bir mum da siz yakmak ister misiniz?

Uygun göreceğiniz miktardaki bağışlar (10-20-30-100-500 TL) ile kampanyama destek verebilir, biz, görme engelliler için bir ışık yakabilirsiniz. Arzu ederseniz, 250.-TL karşılığı sevdiğiniz bir kimse adına yada anısına bir kitap bastırabilirsiniz.

Yapmayı düşündüğünüz para transferlerinin açıklama bölümüne; NT harfleri ardından isminiz ve soy isminizi yazmanız yeterli olacaktır.”
Necdet Turhan’ın spor ve yaşam öyküsüne; http://www.necdetturhan.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Aşağıdaki bağlantılardan TÜRGÖK ve Onursal Başkanı Gültekin Yazgan hakkında detaylı bilgi ve görüntülere ulaşabilirsiniz.
http://www.turgok.org
http://www.youtube.com/watch?v=vOVdmZI3zO4
TÜRGÖK BANKA HESAP NUMARALARI
Banka: T.İş Bankası Mithatpaşa Şubesi-İzmir
Şube Kodu: 3409
Hesap No. 689802
IBAN No. TR-23 0006 4000 0013 4090 6898 02
Açıklama: NT, İsminiz ve Soyisminiz
Posta Çek no: 1737074
Yurtdışından yapılacak yardımlar için hesap numaraları bilgilerine http://www.turgok.org/tr/banka-hesap-numaralarimiz linkden ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Şubat 27, 2013 by in Duyuru, Etkinlik and tagged , , , .
%d blogcu bunu beğendi: