Ne Var Ne Yok

Haberler, Incelemeler, Notlar

MasterPeace Türkiye, Dünya Barış Günü’nü çok özel bir konserle kutluyor…

MPafişBirleşmiş Milletler tarafından Dünya Barış Günü olarak kutlanan 21 Eylül Cumartesi gecesi, MasterPeace Türkiye; bir çok müzisyenin sahne alacağı bu yüksek enerjili gecede barış odaklı çalışmaları hakkında bilgi verecek.

Yasemin Mori, Korhan FutacıSattas, Social Inclusion Band ve Naim Dilmener’in herhangi bir ücret talep etmeden sadece “Barış”  için Babylon sahnesinde olmayı kabul ettikleri bu özel gecede bilet satışı yapılmayacak. Babylon da bu özel gecede mekan sponsoru olarak Masterpeace’e destek veriyor. Müzikle dolu bu gecede MasterPeace, Türkiye’deki yapılanmasını tanıtacak.

MasterPeace bu yıl 40 ülkedeki binlerce destekçisi ile müzik, sanat, kültürel çalışmalar, sosyal medya ve diyalog yoluyla barış için çalışmalar yapıyor. MasterPeace’in hedefi, 2020 yılında 500 bin barış destekçisi ile dünyada farklılıklara saygı duyarak çatışmaları önlemek.

Hollanda ve Mısır’daki yapılanmalarının ardından 2013 yılında Türkiye’deki yapılanmasını da tamamlayarak çalışmalara başlayan MasterPeace Türkiye gönüllü elçileri arasında çok sayıda ünlü sanatçı da yer alıyor.

Medeniyetler ve kıtalar köprüsü İstanbul, barış yolculuğunda gerçekçi adımlar atılabilmesi bir çok açıdan için önemli role sahip.

MasterPeace kurucusu Ilco van Der Linde’nin  de bir açılış konuşması yapacağı Babylon konseri, aynı zamanda tam bir sene sonra; 21 Eylül 2014’te gerçekleşecek olan üç günlük büyük etkinliğin lansmanı niteliğinde olacak.

2014 yılı büyük MasterPeace etkinliğinde dünyanın dört bir yanında farklı ülkelerin tanınmış sanatçıları barış odaklı çalışmalarla MasterPeace etkinliklerinin birer parçasını oluşturacaklar. Bu etkinlikler sayesinde özellikle aralarında çatışma olan 20 farklı ülke MasterPeace çatısı altında barış temalı bir buluşma gerçekleştirmiş olacak.

MasterPeace Hakkında;

MasterPeace, tarafsız ve kar amacı gütmeyen bir barış organizasyonudur. Çalışma biçimi; bireylerin yeteneklerini barış ve birliktelik adına kullanmaları için ilham vererek desteklemek ve uygulamaya geçirmelerini sağlamak üzerinedir. Hedefi müzik ve sanat yoluyla daha yaşanılabilir, güvenli ve çatışmasız bir dünya yaratmaktır. Organizasyonun temelleri Hollanda’da atılmıştır ve Hollanda – Utrecht, Mısır – Kahire ve Türkiye – İstanbul’da ofisleri bulunmaktadır. Merkezi ofislerin yanı sıra gönüllü koordinasyon yapılanlmaları ile 40’tan fazla ülkede etkinlik gösteren MasterPeace küresel çapta tanınmış bir kuruluştur ve 2013’ten beri İstanbul’da faaliyet göstermektedir.

MasterPeace International 2014 etkinlik tanıtım ve çağrı filmi;

Imagine – Music Above Fighting  http://www.youtube.com/watch?v=MnwI4m4KOlo

Daha fazla bilgi için MasterPeace ve MasterPeace Türkiye hakkında detaylı bilgi için:

www.masterpeace.org

www.facebook.com/MasterPeace2014,

www.facebook.com/MasterpeaceTurkiye

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Eylül 19, 2013 by in Duyuru, Etkinlik, Konser and tagged , , , , , , .
%d blogcu bunu beğendi: