Ne Var Ne Yok

Haberler, Incelemeler, Notlar

Ciltteki Güneş Lekelerinden Kurtulmak Mümkün

Ozgur-Esen-CetinerYaz aylarının sonuna yaklaşırken tatil dönüşü hepimiz güneşe maruz kaldık. Bronz tenle daha iyi görünmek adına saatlerce güneşlendiyseniz şimdi lekelerle başınız dertte olabilir. Bilinçli davranıp güneş koruyucu kullanıp korunmayı seçseniz dahi artık güneş ışınları son derece zararlı ve cildi hasarlama konusunda etkili. Güneş ışınları ciltteki nemi azaltır, buna bağlı olarak yaz sonu cildimizde yeni kırışıklıkların ortaya çıktığını var olanların derinleştiğini, cildin kuruduğunu, ciltteki lekelenmelerin arttığını görürüz.

Bütün bu problemlere erken dönemde müdahele etmek bu sorunların derinleşmesini ve kalıcı olmasını engeller. Leke problemiyle savaşmak için ciltte içeriden dışarıya tedavi uygulamak sadece yüzeyde kalmamak önemlidir. Durum böyleyken uygulanacak tedaviler; kişiye ve ihtiyaca göre değişmek üzere aşağıdaki gibi sıralanabilir

-KİMYASAL PEELİNG: Cildin çeşitli tabakalarını kontrollü ve yüzeysel bir şekilde soyulmasına yardım eder. Donuk ve cansız cildi canlandırır. Lekeler derinleşmeden yapılan 4 ya da 6 seans kimyasal peeling, kişinin lekelerinde açılmaya yardımcı olacaktır.

-PRP işlemi ile cilt altına verilen büyüme faktörleri cildi içerden dışarıya yenileyen ve tamir eden bir tedavi şeklidir. Hastanın lekeleri derinse, cildin sıkılaşmaya da ihtiyacı varsa, ince kırışıklıkları mevcutsa PRP ile bu sorunları da çözülecektir. Ortalama 3 seans yapılır. Kişiden alınan 10/20 cc kan özel bir işleme tabi tutulur. Kanın kırmızı kısmı ile plazma kısmı ayrıştırılır, plazma kısmından elde edilen büyüme faktörleri ozonla aktiflenir ve cilt altına özel tekniklerle uygulanır. Doğaldır ve çok iyi sonuçlar alınır. Cildin estetik müdahale olmadan doğal bir yöntemle gençleşmesi sağlanır.

-MEZOTERAPİ: İçinde vitamin aminoasit ve peptit gibi daha birçok bileşenin olduğu özel kokteyller hazırlanarak çok ince iğneler yardımıyla cilt altına verilir. Cildin ihtiyacına göre hazırlanan bu kokteyller; cildi içerden besler, cildin nem dengesini tekrar kazandırır. İçerisindeki antioksidan maddeler sayesinde ciltteki serbest radikal hasarı onarılır.

-MEZOPORASYON: Bu yöntemde özel olarak geliştirilmiş; bilimsel olarak nobel ödülü almış, daha sonra kozmetik alana uyarlanmış bir cihaz yardımıyla cilt altına ve hücre içine ulaşılır. İğnesiz, ağrısız son derece konforlu bir uygulama şeklidir. Uygulanacak her türlü leke açıcı madde, solüsyonlar , kokteyller cilt altına cihaz yardımı ile verilebilir.

Cildimiz bizim için muazzam derecede çok iş yapar fakat biz onun için kendimizi pek yormayız . Deri de tıpkı kalbimiz ya da karaciğerimiz gibi bir organımızdır ve aynı zamanda vücudun bir aynasıdır. Erken yaşlanma, kırışıklıklar, lekelenmeler, orta yaşlardaki sarkmalar cildimize ihtiyaç duyduğu bakım ve özeni göstermekte düştüğümüz başarısızlığın sonucudur.

Yaz biterken lekeleriniz derinleşmeden bu tedavilerden faydalanıp, cildinize tekrar eski formunu kazandırıp sağlıkla parlayabilirsiniz.
KAYNAK: Dr. Özgür Esen Çetiner
Detaylı bilgi almak için BURAYA tıklayınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: