Ne Var Ne Yok

Haberler, Incelemeler, Notlar

Heykeltıraş Richard Deacon ve Lisa Le Feuvre, 12-13 Aralık’ta SSM’de!

a(1)S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, Akbank sponsorluğunda devam eden “Anish Kapoor İstanbul’da” sergisi kapsamında, British Council* işbirliğiyle, Aralık ayında bir panel ve atölye çalışması gerçekleştirecek. Şubat 2014’te Tate Britain’de retrospektif niteliğinde bir sergi açmaya hazırlanan heykel sanatının tanınan isimlerinden Turner ödüllü Richard Deacon ile birlikte Henry Moore Enstitüsü Heykel Çalışmaları Bölüm Başkanı Lisa Le Feuvre’ün katılacağı “Heykel Meselesi” konulu panel, 12 Aralık 2013’te, SSM Galeri Konferans Salonu’nda yapılacak. Tüm sanatseverlere açık ve ücretsiz etkinlik, saat 18:00’de başlayacak. 13 Aralık Cuma günü saat 10:00’da başlayacak ve tüm gün sürecek olan ücretsiz atölye çalışmasına sınırlı bir kontenjan ile genç sanatçılar, heykel ve resim öğrencileri kabul edilecek. Katılımcıların atölyede sunacağı çalışmalar, Richard Deacon ve Lisa Le Feuvre tarafından değerlendirilecek. Atölye kapsamında ayrıca, heykelin tarihi ve gelişimi de konuşulacak.
Devam etmekte olan “Anish Kapoor İstanbul’da” sergisinde, Anish Kapoor’un Richard Deacon’a ithafen yaptığı heykeli “Richard Deacon İçin (1999)” de yer alıyor.

* British Council, İngiltere’nin kültür ve eğitim ilişkileri alanında çalışan uluslararası kuruluşudur. Kültürel ilişkiler British Council’da, farklı kültürlerden gelen insanlar arasında bilgi ve fikir alışverişi aracılığıyla güven ve anlayış oluşturmak olarak tanımlanır. Bu alanındaki 75 yılı aşkın deneyimi ve hâlihazırda altı kıtada 100’ü aşkın ülkede bulunan ofisiyle British Council, her sene tüm dünyada milyonlarca insanla birlikte çalışıyor ve bu insanların Birleşik Krallık ile bağlantılarını sağlıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Kasım 30, 2013 by in Duyuru, Etkinlik, Sergi, Tasarım and tagged , , , .
%d blogcu bunu beğendi: