Ne Var Ne Yok

Haberler, Incelemeler, Notlar

İnsan Kaynaklarında Ezber Bozan Bakış Açıları

MCT Danışmanlık tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi, “ProvokatİK: İnsan Kaynaklarında Ezber Bozan Bakış Açıları” teması altında insan kaynaklarının yeni normalini tartışıyor. “Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları” kitabının yazarı John Perkins, Ekvator Cumhuriyeti Mutluluk Ekonomisi’nden Sorumlu Devlet Bakanı Freddy Ehlers Zurita, dünyanın ilk insan kaynakları bloglarının kurucusu Laurie Ruettimann ve “Occupy Wall Street/ Wall Street’i İşgal Et” hareketinin fikir babalarından Charles Eisenstein gibi isimler zirvede deneyimlerini paylaşacak.   Charles_Eisenstein

Türkiye’nin ve Kıta Avrupa’sının en büyük insan kaynakları organizasyonu olan “İnsan Kaynakları Zirvesi”, 19’uncu yılında da dünyanın önde gelen yönetim ve insan kaynakları profesyonellerini İstanbul’da bir araya getiriyor. Türkiye’nin danışmanlık şirketi MCT Danışmanlık tarafından bu yıl “ProvokatİK: İnsan Kaynaklarında Ezber Bozan Bakış Açıları” temasıyla düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi, geleneksel İK yaklaşımlarının yerini alan yeni İK normalini masaya yatırıyor.

john-perkins-212-13 Şubat 2014’te İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan İnsan Kaynakları Zirvesi’nin içeriği, kurumlarda yüksek peformansı tetikleyen dört ana unsur olan “İklim, Etkililik, Liderlik ve Yetkinlik” başlıkları altında kurgulandı. İş dünyasını ve İK profesyonellerini ezber bozmaya davet eden 19’uncu İnsan Kaynakları Zirvesi’nde cevap aranacak sorular arasında “İnsan Kaynaklarının “Yeni Normali” nasıl tanımlanıyor?”, “Liderlik gelişimi bir kurumda nasıl ciddi bir farklılık yaratabilir?”, “Şirketlerde ödül ve performans yönetimi nasıl olmalı?” ve “Ücret ve yan haklar politikalarında ProvokatİK uygulamalar nasıl hayata geçer?” gibi konu başlıkları yer alıyor.

Zirve ile ilgili detaylara BURAYA tıklayarak erişebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: