Ne Var Ne Yok

Haberler, Incelemeler, Notlar

Yunus Günçe Kansersiz Yaşam Derneği İçin Sahnedeydi

Yunus Günçe ses getiren stand up gösterisi KAFAMDA BÖCEKLER VAR 3D’yi, Kansersiz Yaşam Derneği’ne destek vermek için sergiledi!

yunus

Çocukluk çağı kanserlerde iyileşme oranının yüzde 60-70′e yükseldiği günümüzde, çocukların iyileşme süreçlerinde moral desteğinin önemli rol oynadığının bilincinde olan Kansersiz Yaşam Derneği, bu alanda pek çok çalışma yapıyor. Bu amaçla, Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Servisi’nin ayakta tedavi katını yenileyen Kansersiz Yaşam Derneği’ne, Yunus Günçe’den de destek geldi!
Yunus Günçe, 11 Ocak 2014 Pazar günü, Akatlar Kültür Merkezi’nde sergilediği KAFAMDA BÖCEKLER VAR isimli gösterisinin tüm gelirini Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışladı. Kansersiz Yaşam Derneği Gençlik Komitesi’nin organize ettiği, Yunus Günçe’nin kendine özgü mizah anlayışı ile harmanlanan tek kişilik gösterisi, KAFAMDA BÖCEKLER VAR 3D, o gün salonu dolduran destekçiler tarafından ilgiyle izlendi ve büyük alkış aldı. Gösterim sonrası Yunus Günçe’ye Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu üyeleri tarafından plaketi takdim edildi.
Kansersiz Yaşam Derneği Başkanı Dida Kaymaz ve diğer dernek gönüllülerinin olağanüstü çabasıyla büyüyen derneğin, kanser hastalarına desteği Yunus Günçe’nin değerli katkılarıyla daha da büyük bir anlam kazandı. Derneğin toplumu kanser hastalığı konusunda bilinçlendirme çabaları artarak devam ediyor.

Kansersiz Yaşam Derneği Hakkında:
Kansersiz Yaşam Derneği, 2010 yılında Başkanı Dida Kaymaz tarafından 7 yıl süren kanser hastalığı ile mücadelesini başarıyla tamamladıktan sonra kurulmuştur. İstanbul Merkezli dernek; Türkiye’nin dört bir yanından binlerce hastaya umut kaynağı olmaktadır. Dida Kaymaz, kendisi gibi kanser hastalarına moral sağlamanın yanında, sağlıklı olanlara da hastalığa yakalanmamaları için farkındalık yaratabilmek adına çalışmaktadır. Kanserden dolayı hasta olan ve en önemlisi de kurtulma ümidine ihtiyaç duyan hastalara kendi deneyiminde yaşadıkları ile ışık tutan ve kurmuş olduğu dernek ile de pek çok kanser hastasına yardım eli uzatan Dida Kaymaz’ın Kurucu Başkanlığı’nı üstlendiği Kansersiz Yaşam Derneği’nin amaçları; kanserin erken teşhisi ve tedavisi konusunda topluma yardımcı olmak, kanser konusunda bilimsel ve sosyal içerikli araştırmalar yapmak, yaptırmak ve araştırmaları desteklemek, kanserle mücadele yöntemlerini saptamak ve olanaklarını tespit etmek, gerekli projelerin gerçekleşmesine öncü ve yardımcı olmak, projeleri yapmak ve yönetmek, kanserle yaşam konusunda hastalara moral vermek ve onların çalışma güçlerini kazanmalarında yardımcı olmak, yurtiçindeki ve dışındaki benzer kuruluşlarla iş birliği yapıp, ilgili yayınları izleyip, kanserle mücadelenin bilimsel olanaklarını genişletmek, kitaplıklar kurmak ve kurulmasını desteklemek, bilgi kaynakları yaratmak, yayınlar yapmak ve dağıtmak, ilgili araç ve gereçlerden yararlanarak kansersiz yaşam propagandası yürütmek, kanserle yaşam konusunda halkı aydınlatmak, ulusal dayanışmayı güçlendirmek, seminerler, kurslar, konferanslar, bilimsel toplantılar, sergiler ve geziler düzenlemek, laboratuar, dispanser, kansersiz yaşam merkezi, kemoterapi ve onkoloji merkezi kurulmasını desteklemek, teknisyenleri, uzmanları, hekimleri ve uzman hekimleri yetiştirmek için yardım ve burslar vermek, öğrenimlerine yardım etmek; kanser ile ilgili tanı ve tedavi konusunda bilimsel araştırmaları desteklemek, hekim ve diğer sağlık personeline seminerler düzenlemek, kansersiz yaşamın yöntemleri saptayıp mücadele için kullanılabilecek kaynaklar yaratmaktır.
Bunların yanı sıra, kanserin erken teşhisi ve tedavisi konusunda halkında içine dâhil olduğu projelerle bilincin artmasını sağlamak, çocukların kanser ile mücadelelerinde önemli destek olan tedavi ortamının yaratılmasını sağlamak, kanser hastalarına yardım faaliyetlerinin, Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi, kurum ve kuruluşlara destek vermek, işbirliği içinde bulunmak.

Detaylı bilgi:
http://www.kansersizyasamdernegi.org/
Adres: Tersane Caddesi Samur Sokak No:4 Kat:8 Karaköy –İSTANBUL
Telefon: 0 212 238 71 91 – 0 533 068 66 84

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: