Ne Var Ne Yok

Haberler, Incelemeler, Notlar

Kanser, MS ve Tüm Bağışıklık Sistemi Hastalıklarında Bilinçaltı Çalışması

eft

Birçok bilimsel araştırma, kronik stresin bagışıklık sistemimizi zayıflattıgını kanıtlıyor. Bu nedenle, düzenli temizlik ve koruma yapamayan bagışıklık sistemi hücrelerimiz virüs, bakteri, kanser hücreleri gibi düşmanlarımıza yenilmeye başlıyor ve bedenimizde çeşitli hastalıklar beliriyor.

Kronik stres, sürekli stres demek ve dış faktörlerden çok içsel tekrarlarımıza baglı. Aslında uzaktan baklıdıgında sürekli stres altında olmasak da, çok küçükken verdigimiz kararlar, oluşturdugumuz inançlar ve bunlara baglı “kişilik yapımız” sayesinde, bilinçaltı tepkilerimiz sıradan olaylarda bile yüksek stres yaşamamıza sebep oluyor. Bu da uzun vadede bagışıklık sistemimize zarar veriyor.

Kanser hastalarının %75’inin aynı tür düşünce kalıplarına sahip oldugu tezi birçok araştırmacı tarafından dogrulanıyor. Kronik stres oluşturan da bu düşünce kalıpları ve birbirine baglı inançlar ve davranışlar. Kişi bu kalıpları sürdürdükçe, bagısıklık sistemi güçlenemiyor, ama bu kısıtlayıcı inanç örüntülerinden özgürleştiginde, stres ortadan kalkmaya başlıyor ve bedenimizin savaşçı hücreleri yeniden kılıçları kuşanıyor ve düşmanlara saldırıyor.

Bu workshop, yıllardır Gülcan Arpacıoğlu’nun egitimlerinde sözünü ettigi bagışıklık sistemi ve bilinçaltı ilişkisini örnek vakalar ile anlatacagı ve birçok uygulama yaptıracagı bir çalışma. Workshop sürsince EFT ve TAT tekniklerini nasıl kullanabileceginizi ögretecek ve farkındalık ve meditasyon yaptıracak. Yiyecekler üzerine de konuşulacak.

Hem bilinçaltınızın, hem de bedensel saglıgınızın daima mükemmel olması dilegiyle…

Bilgi ve kayıt için:
Adres : Bağdat cad. Egemen Sok. Fenerbahçe, İstanbul – Türkiye.
Telefon : 0216 302 3865 + 0542 346 4153
e-posta : energyturkeyinfo@gmail.com

Haftasonu katılmak isteyenler de mesaj yazabilir, birlikte tarih belirlenebilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Temmuz 14, 2016 by in Beslenme, Duyuru, Etkinlik, Eğitim, Kişisel Gelişim, Sağlık and tagged , , , , , , .
%d blogcu bunu beğendi: